Metodes -
1.Sausā filcēšana
2.Slapjā filcēšna - parastā; nunofilcēšana
(nunofilcēšana - vilna tiek savienota ar dabiskās šķiedras audumiem, piemēram, zīds, kokvilna, šifons, muslīnu, žoržetu, marle (marli iekrāsojot vajadzīgajā krāsā) u.c.)
Šalle
Nepieciešamie materiāli -
- vilnas kārsums ( lētāk var iegādāties "klippan saule" veikalā - http://www.klippansaule.lv/ krāsu izvēle liela, pieejami vairāki iesaiņojumu lielumi, iespējams, nopirkt paciņu, kur ir jau dažādas krāsas kopā)
- burbuļplēve, nepieciešamais daudzums ir atkarīgs cik liels būs filcējamais darbs (veikalā Depo, nopirku gatavu rulli 10 m samaksāju 2,24Ls)
- šķidrās ziepes (zinu, ka citi izmanto parastās saimniecības ziepes, bet man trūkst pacietības tās rīvēt un gaidīt, kad tās ūdenī izšķīdīs, tāpēc izmantoju šķidrās ziepes).
- mīklas rullis
- mohēra dzija, tamborējamā adata (var droši šo lietu neizmantot, bet šajā darbiņā es izmantoju to, lai cauri būtu redzami dzijas tamborējuma tīklojumu).
Darba gaita -
Droši var neizmantot tamborējuma daļu un taisīt tikai no vilnas kārsumiem.
Man par pamatu ir mohēras dzija (Nr.1.) (ar tamborējamo adatu lielām cilpām iztamborēta šalles kontūra un pa vidu diegi nevienmērīgi savilkti krustām šķērsām)
Nr1.
Izklāju burbuļplēvi un uz tās lieku pirmo (tā var būt dekoratīva vai vienā krāsā, 1 kārta būs šalles otrā puse) kārtu vilnas kārsumu (liek ar plānām piciņām ja vajag biezāku slāni, tad liek klāt, bet jau krusteniski noliekot piciņu) ļoti plānā kārtā un uz tās liku mohēras tamborējumu (manai šallei būs tikai viena dekoratīvā puse, tāpēc lieku tikai vienas krāsas vilnu bez dekoriem).
Tagad var dekorēt šalli ar dažādiem rakstiem un krāsu laukumiem, pats galvenais, lai katra nākamā vilnas kārtā būtu krusteniski nolikta (vilnu liek krustām šķērsām).
Tāda izskatās mana šalle ar dekoratīvajiem elementiem. Tagad var to samitrināt. Es izmantoju šķidrās ziepes sajaucot kopā ar ūdeni (apmēram, uz lielo krūzi kādas 1 ēd.k. ziepes). Vienmērīgi ziepjūdeni izlaista pa vilnas šalli.
Uzmanīgi sarullēju burbuļplēvi. Tagad var mīcīt, rullēt.... un ar mīklas rulli kārtīgi no visām pusēm izrullēt.
Lai pārbaudītu vai šalle gatava atrullēju burbuļplēvi vaļā. Man bija pa maz slapjuma, nācās vēl klāt pieliet ziepjūdeni un turpināt mīcīt.
Kad šalle ir jau kā audums cieši savelts izņem no burbuļplēves un pamīca pamēta,,,, tad var ķerties klāt pie skalošanas - karstā ūdenī pēc tam aukstā ūdenī pamīšus. (esmu dzirdējusi kā pie pēdējās skalošanas pielej nedaudz etiķa, bet īsti nezinu ko tas dod un kam tas ir vajadzīgs, varbūt kāds zina?).
Šādi izskatās mana šalle pabeigta :)
No comments:
Post a Comment